بررسی تمام جوانب زندگی در کانکس

همه چیز درباره زندگی کردن در کانکس

بررسی تمام جوانب زندگی در کانکس :

در این مقاله هرآنچه را که درباره زندگی در کانکس باید بدانید به طور کامل بررسی خواهیم کرد. کانکس به سازه بسیار مستحکمی گفته می‌شود که به‌منظور کارهایی همچون زندگی موقت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این سازه بسیار مستحکم بوده و با فضایی که درون خود ایجاد می‌کند یک مکان ایمن را برای زندگی به وجود خواهد آورد.

شاید تابه‌حال کانکس‌های زیادی را در مناطق در حال ساخت مشاهده کرده باشید.

این کانکس‌ها به‌منظور زندگی موقت کارگرانی ساخته شده‌اند که به ساخت ساختمان موردنظر مشغول هستند.

زندگی کردن در کانکس همانند منازل مسکونی عادی است؛ به همین دلیل هیچ نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد.

این کانکس‌ها کاملاً با محیط‌زیست سازگار هستند که یک مزیت مهم برای آن‌ها به‌حساب می‌آید.

 

زندگی در کانکس

امروزه با افزایش قیمت مسکن و عدم امکان ساخت اتاقک یا خانه در محیط‌های مختلف استفاده از کانکس رشد زیادی پیدا کرده است. همچنین عدم امکان افزودن طبقات بیشتر به یک سازه به صورت عادی باعث می شود به اضافه بنای پیش ساخته با کانکس بیاندیشیم ، که این امر را امکان پذیر و بسیار سهل می کند .

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، کانکس به سازه بسیار مستحکم و قوی گفته می‌شود که انسان‌ها می‌توانند به‌آسانی برای زندگی موقت از آن استفاده کنند. کانکس در واقع بر اساس مسافت دارای انواع مختلفی است.

مساحت کانکس‌ها به میزانی است که متقاضی به‌آسانی بتواند به طور موقت در آن زندگی کند. متقاضیانی که قصد خرید کانکس را دارند باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که کانکس‌ها در دو نوع سفارشی یا آماده قابل‌خرید خواهند بود.

به عبارتی متقاضیان می‌توانند کانکس موردنظر خود را در رنگ و سایز دلخواه سفارش دهند. کانکس‌های مسکونی در اکثر مواقع دارای بخش‌های ضروری موردنیاز برای هر خانه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره هستند که یک مزیت مهم برای آن‌ها به‌حساب می‌آید.

 

شرایط زندگی کردن در کانکس

 

ویژگی کانکس‌های مسکونی

 کانکس‌های مسکونی یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین تجهیزات برای سکونت موقت افراد هستند. این کانکس ها دارای بخش‌های مختلفی همچون دستشویی، اتاق‌خواب، آشپزخانه و غیره است که زندگی در آن را سهولت می‌بخشد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های یک کانکس ایده‌آل می‌پردازیم.

 • استحکام بالای کانکس‌های مسکونی

کانکس‌های مسکونی دارای استحکام بسیار بالایی هستند؛ به همین دلیل افراد می‌توانند بدون هیچ نگرانی در آن به زندگی بپردازند. این کانکس‌ها با عایق‌های بسیار مستحکمی ساخته شده‌اند که تاحدامکان مانع از ورود سروصدا، آلودگی و غیره به داخل آن می‌شوند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که مزیت این کانکس‌ها نسبت به ساختمان‌های آجری شکل، عدم فروریختن آن‌ها به هنگام زلزله و در نهایت ایمنی بیشتر آن‌ها است.

 • حمل آسان کانکس‌های مسکونی

یک دلیل دیگر که به ارزش کانکس‌های مسکونی می‌افزاید، قابل‌حمل بودن آن‌ها است. وزن این کانکس‌ها به صورتی است که متقاضیان می‌توانند به‌ آسانی با استفاده از ماشین‌های مخصوص اقدام به جابه‌جایی آن‌ها کنند.

 • کیفیت بالای پوشش داخلی کانکس

کانکس‌های مسکونی هیچ تفاوتی با خانه‌های مسکونی عادی ندارند؛ به همین دلیل می‌توان از تجهیزات بسیار زیبا و عالی برای پوشش‌دهی داخلی دیواره‌های آن استفاده کرد. متقاضیانی که اقدام به خریداری کانکس مسکونی می‌کنند با استفاده از روکش‌های مخصوص می‌توانند دیواره‌های آن را پوشش دهند. دیوارپوش‌های کانکس دارای انواع مختلفی هستند که عبارت‌اند از: ورقه‌های تشکیل شده از فولاد، آلومینیوم، آهن، چوب و غیره.

 • سفارش در سایز و رنگ دلخواه

از دیگر ویژگی‌های کانکس‌های مسکونی می‌توان به امکان سفارش آن‌ها در سایز و رنگ دلخواه اشاره کرد. به همین دلیل متقاضیان می‌توانند همچون خانه‌های ساخته شده با استفاده از مصالح ساختمانی مختلف، محل زندگی موردنظر خود را به‌صورت سفارشی تحویل بگیرند که یک امتیاز مثبت برای آن‌ها به‌حساب می‌آید.

ویژگی کانکس‌های مسکونی

 

مزایای زندگی در کانکس

زندگی در کانکس مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد که در ادامه به بررسی تمام آن‌ها می‌پردازیم.

 • با اقامت در کانکس می‌توان با عایق‌بندی که بر روی آن صورت می‌گیرد به طور بسیار عالی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد. در واقع مواد به کار برده شده در ساخت کانکس مانند شیشه‌های دوجداره، بدنه فولادی و غیره باعث جلوگیری از هدر رفتن گرما و سرمای داخل آن می‌شوند که در نهایت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به دنبال دارد.
 • یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی کردن در کانکس، جلوگیری از ورود حشرات به داخل آن است. ازآنجایی‌که کانکس‌های مسکونی از فولاد ساخته می‌شوند، هیچ حشره‌‌ای امکان ورود به آن را نخواهد داشت.
 • قابلیت ساخت سریع کانکس از دیگر مزایای زندگی در آن است. این موضوع به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در زمان کوتاهی کانکس موردنظر خود را با سایز و رنگ دلخواه تحویل بگیرند.
 • هزینه خرید کانکس‌های مسکونی بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ به همین دلیل توصیه ما به شما خرید این محصول برای اسکان موقت در یک محیطی همچون باغ به‌جای ساخت منازل مسکونی است.
 • کانکس‌های مسکونی را می‌توان باتوجه‌به شرایط آب‌وهوایی و غیره به‌آسانی جابه‌جا کرد.
 • سازگاری کانکس‌های مسکونی با محیط‌زیست از دیگر مواردی است که به ارزش آن‌ها می‌افزاید.

 

مزایای زندگی کردن در کانکس

خرید کانکس مسکونی ایده‌آل برای زندگی

کانکس‌های مسکونی در دو نوع سفارشی و عادی قابل خریداری هستند. در نوع سفارشی متقاضیان می‌توانند بر اساس مساحت محیط موردنظر و رنگ موردعلاقه خود آن را سفارش دهند.

متقاضیان برای خرید کانکس باید از این موضوع آگاه باشند که کارهایی مانند عایق‌کاری کردن آن و استفاده از روکش‌های مختلف برای پوشش‌دهی دیوار‌ه‌های داخلی کانکس باعث افزایش قیمت این تجهیز می‌شود. عایق صدا، حرارت و غیره برای کسانی مناسب است که به طور دائم در معرض آن‌ها قرار دارند.

کانکس مسکونی در چه محیط‌هایی قابل‌استفاده است؟

 در حالت کلی کانکس‌های مسکونی نقش منازل مسکونی را ایفا می‌کنند. بااین‌حال متقاضیان برای خرید این محصول باید از این موضوع آگاه باشند که کانکس فوق در چه محیط‌هایی قابل‌استفاده است که در ادامه به طور کامل به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

 • معمولاً تمام باغ‌های میوه دارای محلی برای استراحت و سکونت باغبان‌ها و غیره هستند. در چنین مواقعی می‌تواند به‌جای صرف هزینه‌های زیاد برای ساخت اتاقک و منزل موردنظر از کانکس استفاده کرد.
 • از کانکس می‌توان برای سکونت کارگر‌ها در مناطق در حال ساخت‌وساز استفاده کرد.
 • اسکان کارکنان در معادنی که امکان رفت‌وآمد آسان وجود ندارد، باعث استفاده از کانکس در این محیط‌ها شده است.
 • در چند سال اخیر از کانکس‌ها به‌جای چادر‌‌های مسافرتی در راستای اسکان افراد حادثه‌دیده استفاده شده است؛ علت این موضوع عدم ورود سرما، حیوانات وحشی، گردوغبار، بارندگی و غیره به داخل کانکس موردنظر است.

 

محیط‌های مناسب برای قرار دادن کانکس

کلام آخر

زندگی در کانکس مسکونی دارای مزایا و معایب بسیار زیادی است. کانکس‌های مسکونی دارای انواع مختلفی هستند و در دو نوع عادی و سفارشی قابل خریداری خواهند بود.

متقاضیان باید به هنگام خرید کانکس موردنظر خود به عواملی همچون سایز آن، میزان عایق‌بندی‌های به‌کاررفته در ساخت آن، وزن، تجهیزات بکار برده شده در محیط داخلی کانکس ، انواع آن و بسیاری از موارد دیگر دقت کنند.

هزینه ساخت کانکس برای زندگی نسبت به خانه‌های عادی بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ به همین دلیل امروزه کسانی که قصد اقامت موقت در یک محل را دارند اقدام به خریداری کانکس‌های مخصوص می‌کنند.

همچنین در صورت عدم تمایل به ادامه استفاده از کانکس به راحتی می توان این سازه را به قیمت روز به فروش رساند و با امکان جداسازی مصالح  آن را به مکان دیگری انتقال داد . با مطالعه این مقاله می‌توان در هنگام خرید کانکس موردنظر خود، تجربه عالی را سپری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.